+370 608 85843novaticum@gmail.com

APIE ASTROLOGIJĄ

Astrologija – pats universaliausias savęs pažinimo instrumentas, tobulinimosi raktas.

Dangaus žemėlapis mūsų gimimo metu (jį taip pat vadina horoskopu arba nataliniu žemėlapiu) taps jūsų asmenybės unikalumo atspindžiu, padės susirasti idealų partnerį, pasufleruos greitą būdą pasiekti karjeros aukštumų ir patars, kaip tapti geru tėvu arba mama. Terminas „horoskopas“ sudarytas iš dviejų žodžių: „horo“ – valanda ir „skopos“ – stebėtojas. Šis terminas žymi dangaus žemėlapį tam tikrą valandą. Horoskopo žinojimas leidžia pažvelgti į savo gyvenimą iš kitos, platesnės perspektyvos, suvokti didžiųjų gyvenimo laikotarpių prasmę ir reikšmę.

Tačiau astrologijoje, t. y. universalių žinių sistemoje, yra daug daugiau dvasinių turtų. Ji moko to, kas yra svarbiausia – suprasti kitus žmones.

Tūkstančius metu astrologai tyrė, kaip planetos veikia žmonių elgesį, jų asmenybės apraiškas, sveikatą, karmą ir kitus gyvenimo aspektus.L

Vargu ar atsirastų žmonių abejojančių tuo, kad orai lemia mūsų nuotaiką, pakelia aktyvumą arba, atvirkščiai, priverčia mus liūdėti, nuobodžiauti. Pilnaties metu mes aktyvūs, o jaunatis atima mūsų energetinį potencialą.

Nuostabią saulėtą dieną norisi būti arčiau gamtos – “sienos slegia” – ir mes trokštame išvažiuoti iš miesto. Taip mes jaučiame Saulės, Mėnulio energijos poveikį. Pamažu žmonės įpranta naudotis Mėnulio kalendoriumi sodindami augalus savo soduose ir daržuose. Kai kurie išsaugojo mūsų protėvių išmintį ir sugeba prognozuoti orus pasinaudodami liaudies pastebėtomis gamtos ypatybėmis.

Žemė – viena iš Saulės sistemos planetų. Visos planetos turi tam tikrą poveikių visumą, tačiau skirtingos planetos skirtingai veikia mus. Saulės poveikį: šviesą, šilumą, ultravioletinių spindulių poveikį mes jau jaučiame ir suprantame. Mėnulio poveikį žmogaus gyvenimui taip pat vargu ar kas nors ryžtųsi neigti.

O kaip gi kitos planetos, į kurias mes nekreipiame dėmesio vien dėl to, kad jų nematome. Nejaugi jos nieko nereiškia Žemės gyventojams? Remiantis logikos dėsniais – to tikrai negali būti.

Tokie milžiniški dangaus kūnai kaip planetos negali neveikti vieni kitų. Juk pasakyta Biblijoje: “Kaip danguje, taip ir žemėje”. Mes juk nematome elementų, sudarančių orą, atomų, molekulių. Bet šitos dalelės realios, jos egzistuoja. Nematomi mikrobai sukelia ligas, nematomos energijos veikia mūsų nuotaiką, gyvenimo tonusą, aktyvumą.

Visos išsivysčiusios civilizacijos tyrinėjo Saulės poveikį Žemei ir jos gyventojams. Budizmo, Krikščionybės, Kabalos idėjų pagrindą sudaro žinios apie Kosmosą ir kosminių energijų įtaką gyvenimui Žemėje.

Z   Bet koks daiktas, sukurtas žmogaus, turi savo kokybės laipsnį, charakteristikas ir paskirtį. Kiekviena biologinė būtybė, sukurta gamtos, taip pat turi savo paskirtį, savybes, charakteristikas, kurias suteikė jai pati gamta.

Kosmosas, Gamta, Dievas – tai labai artimos sąvokos. Mes visi – Dievo, Kosmoso, Gamtos padarai – esame priklausomi nuo savybių, kurias jie mums suteikė. Astrologija leidžia mums suvokti geriausią savo potencialių sugebėjimų realizavimo būdą. Kiekvienas gali atrasti šį kelią gyvenime.

Astrologija – mokymas apie dangaus kūnų įtaką žmonių bei valstybių gyvenimui, gamtos reiškiniams – padeda pažinti save ir pasaulį, suvokti įvairių reiškinių priežastis ir pasekmes. “Belskite ir bus atidaryta, ieškokite ir surasite”. Neverta užsidaryti siauruose pasaulio supratimo rėmuose. Pasaulis didžiulis – atverkite jam save, savo sielą, ir Jus nustebins visatos paprastumas ir sudėtingumas.

Astrologija – pats seniausias žmonijos mokslas. Ji palydi civilizacijų atsiradimą. Pirmoji tauta pradėjusi sistemingai tyrinėti žvaigždžių ir planetų judėjimą buvo chaldėjai. Jau prieš keturis tūkstančius metų chaldėjų žiniuoniai žinojo, kad dangaus kūnų išsidėstymas veikia žmonių likimus ir istorijos įvykius. Vėliau astrologija tapo Senovės Egipto religijos dalimi. Senovės Graikijoje, Romos imperijoje, Rytų šalyse taip pat buvo išsivystęs astrologijos mokslas.

Astrologija – tai nėra magija ar burtai. Astrologija – tai mokslas išbandytas amžių tėkmėje. Nostradamusas, Hipokratas, Galilėjus, Kepleris, Kopernikas ir kiti mokslininkai tyrinėjo astrologiją siedami ją su matematika, medicina, astronomija. Senovėje nė vienas svarbus sprendimas nebuvo priimamas neatsižvelgus į žvaigždžių ir planetų išsidėstymą. Šiais laikais daugelis politikų ir įžymių žmonių kreipiasi į astrologus.

Pastaruoju metu visame pasaulyje labai išaugo susidomėjimas moksline astrologija, vis daugiau mokslininkų kalba apie šio mokslo naudą. Tai nekelia nuostabos, nes nuo neatmenamų laikų žmogus siekė pažinti ne tik jį supantį pasaulį, bet ir patį save, savo likimą, savo ateitį.

Per visą žmogaus evoliucijos procesą jo įgimtas proto smalsumas, poreikis kurti, tyrinėti ir analizuoti formavo jo dvasinį pasaulį; jis pažino įvairias mokslo ir technikos sritis, turtingą meno pasaulį.

Daugelis šiuolaikinio mokslo sričių siekia senovės mokslo lopšio ištakas: chemija atsirado iš alchemijos, fizika – iš metafizikos, medicina – iš liaudies medicinos (šamanizmas, žiniuoniai, gydymas žolelėmis), o mokslinė astrologija, arba kosmobiologija, – iš senovės klasikinės astrologijos.

Šiuolaikinė mokslinė astrologija tiria, tikrina ir apdoroja ne tik Saulės poveikio Žemei, Saulės sistemos planetų, mūsų ir kitų galaktikų ZPžvaigždžių rezultatus, bet ir analizuoja Visatos įtakos visumą mūsų planetai. Tam tikslui sukurti ir tebekuriami moksliniai kompleksai, naudojami patys įvairiausi statistikos valdybų ir žinybų archyvai, taikoma naujausia skaičiavimo technika.

Kaip visais laikais, taip ir dabar mokslinės astrologijos dėmesio centre yra žmogus.

Mokslininkai įrodė, kad Saulės tvykstelėjimai, magnetinės audros veikia ne tik žmogaus savijautą, bet ir daro didelę įtaką Žemės klimatui ir oro sąlygoms. Ir teigiami, ir neigiami jonai, esantys Žemės atmosferoje, veikia žmogaus elgesį, emocijas ir jausmus. Elektros krūviai Žemės atmosferoje, geomagnetizmas daro įtaką augalijos ir gyvūnijos pasauliui, taip pat ir žmogui. Mėnulis stipriai veikia ne tik Žemės atmosferoje vandens apykaitą, bet ir klimato sąlygas, augalijos ir gyvūnijos pasaulį. Kosminė radiacija yra DNK ir RNK ląstelių pokyčių priežastis. Todėl įvairūs spinduliavimai, kaip mes matome, daro didžiulę įtaką visam, kas gyva Žemėje. Planetos, sudarančios tam tikrus aspektus (kampus) tarpusavy, taip pat yra Saulės tvykstelėjimų ir dėmių, jos ir Žemės magnetinių laukų įtampos ir krypties pokyčių rezultatas.

Astrologams nuo senų laikų žinoma, kad saulės ir mėnulio užtemimai daro didelę įtaką oro sąlygoms, Žemės vulkanų veiklai, žmonių elgesiui, ypač tų, kurių horoskopuose planetų išsidėstymas yra po tuo kampu, po kuriuo vyksta pats užtemimas.

Žmogaus gimimo metu kosminių įtakų visuma, taip pat paveldimumas, supanti aplinka, socialinės ir klimato sąlygos bei kiti veiksniai sudaro prielaidas formuotis žmogaus temperamentui, charakteriui, gabumams ir kitoms savybėms, kurios lemia jo likimą.

Astrologas teikia paslaugas savo klientams remdamasis sudarytais jų individualiais horoskopais ir, žinoma, susidaręs ratas žmonių nuolatos kreipiasi į jį patarimų, gerai žinodami bei suprasdami jų vertę iš savo patyrimo.

Tikslesniam horoskopo aiškinimui didelę reikšmę turi astrologo pažintis su žmogaus gyvenamąja aplinka, gyvenimo būdu, kultūros lygiu. Todėl prieš pareikšdamas savo nuomonę astrologas privalo gauti šią informaciją.

Kai kurios prognozės astrologijoje yra neleistinos, jas galima atskleisti, kaip ir medicinoje, tik tretiems asmenims, bet ne pačiam klientui. Toks asmuo gali būti artimas klientui žmogus, giminaitis, draugas, bet ir tai ne visada. Apie tai yra šmaikštus posakis: „…mirties apskritai galima nepranašauti, nes klientas paprasčiausiai to neišgyvens…“

Senovės išmintis skelbia, kad laimingas tas, kas gali savo likimą išgyventi, o ne iškęsti. Ir iš tiesų visas kliūtis, visus prieštaravimus, kurie dažni mūsų gyvenimo kely, turi būti mūsų panaudoti tik kaip stimulas tolimesniam dvasiniam ir moraliniam vystymuisi. Kaip rašė vienas iš senovės graikų poetų: „…tapk tuo, kuo tu esi, kai tu to išmoksi…“ Žmogus tampa tikra asmenybe ir pasiekia savo vystymosi aukštumų tik pažinęs ir nugalėjęs patį save.

PRAEITIS IR DABARTIS
Senųjų laikų astrologija

Senovės žmonėms pačiu tiksliausiu laiko nustatymo instrumentu buvo dangus. Dar prieš 35 000 metų kažkoks senovės žmogus iškalė ant elnio kaulo mėnulio kalendorių nurodydamas Mėnulio fazes. Žyniai stebėjo magiškojo mėnulio disko dilimą ir augimą ir remdamiesi Mėnulio fazėmis savo gentainiams pranašavo, kada sodinti augalus ir rinkti derlių, o kada geriau leistis į medžioklę. Didysis Stounhendž šį įamžintą akmenyje dangaus reiškinių kalendorių, skirtą Saulės ir Mėnulio judėjimui apskaičiuoti,

AOpastatė maždaug prieš 15 000 metų. Visame pasaulyje galima rasti daugybę panašių į šį astronominių statinių.

Tais ankstyvaisiais laikais nebuvo jokio skirtumo tarp astrologijos – dvasinio visų dangaus judėjimo aiškinimo ir astronomijos – tikslaus mokslo apie dangaus kūnų judėjimą. Babilone, Arabijoje, Indijoje, Kinijoje ir Egipte dangaus korta leisdavo žyniams–astronomams apskaičiuoti įvykių, turinčių įtakos valstybės gyvenimui, tikslų laiką ir nustatyti geriausią laiką monarchų vedyboms. Jų stebėjimai buvo anaiptol neprimityvūs. Kaip liudija dangaus kortos, rastos senovės Egipto šventovėse, žyniai žinojo apie įvykius kosmoso gelmėje daugiau nei šiuolaikiniai astronomai su savo galingais teleskopais.

Nesena praeitis

Viduramžių Europoje ir Amerikos kolonizacijos periodu astrologija valdė visus gyvenimo aspektus. Visa medicina buvo grindžiama astrologija: gydomąsias žoleles augino, rinko ir skyrė ligoniams pagal astrologinius principus. Ligoniui ištiktam krizės pirmiausia sudarydavo horoskopą (taip vadinamą dekumbitūrą), o po to remdamiesi jo interpretacija gydė jį įvairiomis vaistinėmis priemonėmis.


Viduramžių astrologai nugludino astrologijos pranašavimo meną. Nostradamas galbūt yra pats žymiausias viduramžių pranašautojas, nors jo pranašystės sąmoningai 
paslėptos po metaforomis ir surinktos į katrenas, kad suklaidintų inkviziciją. Hipokratas, Galilėjus, Kepleris, Kopernikas ir daugelis kitų mokslininkų studijavo astrologiją glaudžiai susiedami ją su matematika, medicina, astronomija… Senaisiais laikais nė vienas svarbus sprendimas nebuvo priimamas neatsižvelgus į žvaigždžių ir planetų išsidėstymą.

Astrologija šiandien

Visi norintys geriau suprasti gyvenimą taiko šiuolaikinę astrologiją svarbiems poelgiams koordinuoti. Ji yra nepakeičiamas psichologinėje praktikoje instrumentas, taip pat verslo ir karjeros vadovas. Astrologija teikia praktinę pagalbą nustatydama sutapimų ir konfliktų taškus harmoningam sambūviui, nurodo geriausią laiką svarbiam poelgiui atlikti, taip pat periodus, kada sėkmingas judėjimas pirmyn staiga sustos.

Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.